Diriliş Neslinin Amentüsü

SEZAİ KARAKOÇ – DİRİLİŞ NESLİNİN AMENTÜSÜ

Sezai KARAKOÇ’un 1976’da ilk baskısını yaptırdığı ‘Diriliş Neslinin Amentüsü’ adlı eser, özlemi duyulan diriliş neslinin özelliklerini göstermesi bakımından oldukça önemli bir eserdir. Kitap kapak tasarımı yönünden oldukça sade ve ince bir kitaptır. Kitap 68 sayfalık bir kitap. 13 bölüm ve bir hatimeden oluşmaktadır. İnce olmasına karşın içerik ve anlam yönünden zengin bir kitaptır. Cümleler kısa, özlü ve duygulu biçimde ele alınmıştır.

Diriliş Neslinin Amentüsü
Diriliş Neslinin Amentüsü

Diriliş Neslinin Amentüsü, Sezai Karakoç’un oluşturmak istediği, İslam şuuru ile bütünleşmiş ideal devlet kurmayı amaçlayan bir fikir kitabıdır. Eser sanattan, politikaya; tarihten aktüaliteye uzanan irfanî bir kılavuz. Yazar kısa kısa özetlemiş olması gerekenleri. Dinin yozlaşması, islamın gücü ve maneviyatı, dini bozmak isteyenler ve onlara karşı savaşmak, çağdaş islam üzerine konular gayet sade ve düşündürücü.

Ölen ruhlarımızın ,merhametimizin, duyarlılığımızın “Diriliş”i olabilecek bir eser. Bozulan, yozlaşan islam toplumu için neler yapabiliriz bunun reçeteleri verilmiş kitapta ve bir diriliş sitesi üzerinden anlatılmış bireye, topluma ve devlete düşen görevler yani kitabı bitirince hemen işe koyulabiliriz. İyi okumalar dilerim, diriliş sitesinin birer erleri olabilmek dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir