Barbar Yeni Dünya

Ustalıkla işlenmiş bilinç akışı ağırlıklı psikolojik tahlillerle aksiyon ögelerin iç içe geçtiği Barbar Yeni Dünya; dinamik kurgusu ve yolculuk motifini içsel ve nesnel açılardan işleyen çarpıcı olay örgüsüyle distopya edebiyatına yeni ve farklı bir soluk getiriyor.

Bir tarafta aşırı kapitalist ve sömürgeci bir toplum… Diğer tarafta halkını algı oyunlarıyla sindirerek düşünme özürlüsü yapmaya çalışan, ötekileri yok sayan sözde ütopik toplum… Bilinçaltında gezinen iblisleri ve toplumdaki rolleri sorgulatmaya yönelten iki farklı hikâye; yolları aşkın planbozanlığıyla kesişen iki farklı karakter…

Rahiplerin yönetiminde kendilerine özgü kuralları olan topluluğa ait, geçmişi sırlarla yüklü savaşçı kadın Şana’nın yolu, günün birinde Prens Kian ile kesişir. İkisi de paylarına düşen hikâyelerini yaşayıp kaderleriyle yüzleşirken kendilerini bu kez ortak özneli yeni bir hikâyede bulurlar.

“Kusursuz gösterilmeye çalışılan her şey, aslında gizli bir amaca hizmet ediyordu. Görmek, işlerine gelmiyordu. Belki de bu yüzden körlerdi…”

“Korku filizlenmesi… Çoğu kez bilinmezlik besler bu filizi. Karanlık, güneşi; zayıflıksa can suyu olur. Mekân seçiminde pek de nazlı değildir. Her neresi olursa olsun karanlıkla örtülü olması yeterlidir. Kök saldığı kısıtlı alanda yeşerir, boy verir, palazlanır korku. Kökleri her yanı sardığında ise değil kaçışa, tek bir adım öteye dahi izin vermez.”

Kitabın Künyesi:
Yayın Tarihi: 2018-10-13
ISBN: 6051734781
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
Sayfa Sayısı: 480

One Reply to “Barbar Yeni Dünya”

  1. Yeni dünyanın türlü halleri, entrikaları bitmez. Hayatı roman tadında yaşamak lazım. Sistemin kölesi değil hayatın ustası olmak gerek..

    Muhabbetle..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir