Fabrika Ayarı

Bu yazımızda sizlere iki güzel insanın ortak eserleri olan Fabrika Ayarı adlı kitaptan bahsedeceğiz.. Bu iki güzel insan Hayati İnanç ve Bekir Develi..

Fabrika Ayarı
Fabrika Ayarı

Ortak eserlerinin adı ise Fabrika Ayarı.. Anlamlı bir hayatın peşinde konuşmalar olarak şekillenen kitap kalpten kalbe bir yol vardır görünmez düsturuyla yazılmış..

Eser henüz çok taze ve 160 sayfadan oluşmaktadır. Kapakta iki yazarın fotoğrafları yer almaktadır. Yeni bir eser olmasına rağmen birçok kitap noktasında çok satanlar bölümlerinde yer almaya başlamış.

Gerek Hayati Hoca gerekse Bekir Bey gönül olarak yüzlerinde ve dillerinde güzelliklerini ortaya koymuş ve bunu hem okuyucularına hem de dinleyicilerine ve de takipçilerine çok güzel yansıtmış durumdalar.. Hâl böyle olunca eserleri de bu durumu en güzel şekilde yansıtmış tabiki..

Yazarlarının dilinden eser hakkında:

Biz sohbetin gücüne ve bereketine inanıyoruz. Zira sohbet bir hâl aktarımıdır. Sohbet gönlün dile gelmesidir. Sohbet kalbin içindekinin bütün yalınlığıyla dışa vurmasıdır. Sohbet ile söz âdeta can bulur, can olur, can verir. Evet, bir sohbetin, muhabbetin sonucunda ortaya çıkan bu kitabın temel amacı bir yerlerde aksini bulmak, bir gönülden yankılanmaktır. Bir başlangıca vesile olmak, bir umudu diriltmektir. Bütün meselemiz, bir insanın kalbine dokunabilmektir. Sadece bir kardeşimizin fabrika ayarıyla, yani fıtratıyla yüzleşmesine aracı olsa, bu kitap görevini fazlasıyla yapmış olacaktır.
Umudumuz, belki de kurtuluşumuza sebep olacak o bir kişidir.
Duamız, o bir kişiye ulaşabilmek, dokunabilmektir.
Niyazımız, o bir kişinin yarasına merhem olabilmektir.
Ötesi değil, fazlası da değil: Sadece o bir kişi.
Âmin.

Bu arada eser Profil Kitap yayınevinden çıkmış ve söyleşi tarzındadır.

Eser Adı :Fabrika Ayarı
Yazar adı :Hayati İnanç & Bekir Develi
Yayınevi : Profil Kitap
Orijinal dil :Türkçe
Türü :Söyleşi
Katkıda Bulunanlar : Münir Üstün, Zeynep Ekşi,Adem Şenel,Ömer Faruk Yıldız
Cilt Bilgisi : Karton Kapak
Kağıt Bilgisi : Özel Kitap Kağıdı 60 gr
Basım Tarihi :Şubat 2020
Basım Bilgisi : 1.Baskı
Sayfa Sayısı :160 Sayfa
Kitap Boyutları :13,5×21
Kitap Ağırlığı :200 gr
ISBN No :978-605-7525-82-6
Barkod No :9786057525826
Çıkış tarihi : Şubat 2020

One Reply to “Fabrika Ayarı”

  1. Merhaba,

    Hayati Hocayı Diyanet tv de ve Semerkand tv de sık sık görüyorum ve takip ediyorum. Gerçekten gönül teline dokunan, divan edebiyatını sevdiren ve tebessümüyle candan olduğunu gerçek mana gösteren bir hocamız. Başarılarının devamını diliyorum.. Bekir Develi de youtube kanalı açmış ve güzel muhabbetleri oluyor. Beyefendi kişiliği kendini gösteriyor.. Tebrik ediyor ve onunda başarılarının devamını diliyorum..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir