Momo

Momo

Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.
 
Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.


Bir gün hayaletimsi topluluk “duman adamlar” ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur.


Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur. Acaba Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?


Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya uyarlanan eser, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.

Bu kitap adından dolayı çocuklara zarar veren oyun karakteri ile de karıştırılabilir ancak ikisinin hiçbir ilgisi yoktur. Bu eser bir çok edebiyat çevresi tarafından kabul gören alanında kaliteli bir eserdir. Keyifle okunabilecek ve güzel zamanlar geçirmenize vesile olacak bir kitaptır.

Üç Yüz Dört sayfalık bir çeviri olan eser yurt dışında ilgiyle takip edilen yazarın önemli kitaplarından bir tanesidir. Kült romanlarıyla bilinen yazar Michael Ende masalsı romanlarıyla dikkat çekmiş ve bu alanda önemli başarılara imza atmış bir yazar olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
 Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında.”
Stuttgarter Zeitung 
 
“Hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”
Die Welt 
 
“Michael Ende’nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti.”
Buch aktuell

Çevirmen:Leman Çalışkan
Yayın Tarihi2017-09-07
ISBN6052993019
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı304
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 21 cm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir