Kapı Yayınları, Şark Medeniyetinin Işığı

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Şark medeniyetinin ışığını, rengini, doğru bir şekilde sunmak, modern insanı gelenekle buluşturmak, Doğu ve Batı kültürlerini birbirine anlatabilmek için yola çıktı.

Kapı Yayınları, Şark Medeniyetinin Işığı
Kapı Yayınları, Şark Medeniyetinin Işığı

Eski—yeni söz ustalarının, araştırmacıların zengin dünyasını günümüz okurlarıyla buluşturmayı esas gaye bildi. Her yönüyle Osmanlı İmparatorluğu, İslam inancı ve İslam felsefesi, şehir kültürü, folklor, edebiyat ve dilbilim araştırmaları, Şarkiyatçılık üzerine çalışmalar, romanlar ve hikâyeler “gelenekten modernliğe açılan” Kapı Yayınları’nın yayın anlayışını şekillendiriyor.

Kapı Yayınları, Alfa Yayın Grubu’nun tescilli markasıdır.

Yazarlarından bazıları: İskender Pala, Beşir Ayvazoğlu, Dücane Cündioğlu, Abdülbâki Gölpınarlı, Ekrem Demirli, Ahmet Topaloğlu, Haldun Hürel, Sevinç Çokum, Reha Çamuroğlu, Malik Aksel, Bernard Lewis, Stanford Shaw, Yıldız Ramazanoğlu, Hasan Bülent Kahraman, Rabindranath Tagore, Halil Cibran, Sadreddin Konevî, Mustafa Ulusoy, Gülderen Bölük, M. Ertuğrul Düzdağ, Hakan Kağan, Ahmet Turgut, Sultan Polat, Kaan Murat Yanık, Sinan Yağmur, Sadiye Erol Aykaç…

Yayınevinin İletişim Bilgileri

Ticarethane Sok. No: 15 34410 Cağaloğlu/İstanbul

0 212 513 34 20

Bilgi@Kapiyayinlari.Com

One Reply to “Kapı Yayınları, Şark Medeniyetinin Işığı”

  1. Kapı yayınları severek okuduğum kitapların yayın evi olduğu için çok tercih ettim yayın evi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir