#EvdeKal Günlerinde Okunabilecek 5 Kitap Önerisi

Merhaba arkadaşlar,

Malum koronavirüs insanları evlere hapsetti ve salgından korunmanın en etkili yolu olarak görülmektedir. Bir süre daha ev günleri devam edecek gibi görünmektedir.

Sosyal medyada yaşamaktan biraz sıyrılın ve kitapların dünyasında gezinmeye başlayın. İnanın çok daha güzel vakitler geçireceğinizden eminim.

Sizler için bu günlerde okunabilecek 5 kitap derledik. Hem iyi bir vakit geçireceksiniz hemde çocuklara da örnek olacaksınız.

İlk kitabımız bir yabancı eser. Sarah Jio’ya ait ve Duygu Parsadan çevirisiyle karşımıza çıkan eser Böğürtlen Kışı.. Ağlamaktan utanmayın çünkü bu eseri okurken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız..

İkinci tavsiye kitabımız ise Brezilya edebiyatının klasiklerinden Şeker Portakalı, José Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı kabul edilir. Yetişkinler dünyasının sınırlamalarına hayal gücüyle meydan okuyan Zezé’nin yoksulluk, acı ve ümit dolu hikâyesi yazarın çocukluğundan derin izler taşır.

Şeker Portakalı Yazarı Jose Mauro De Vasconcelos

Kitap önerisi olarak üçüncü eser Hayati İnanç ve Bekir Develi’nin ortak eseri olan Fabrika Ayarı adlı kitabı seçtik.

Fabrika Ayarı

Dördüncü eser ise Kadriye Altınbaşak’tan Ne Bileyim Seviyo Sandım Adlı eser..

Ne Bileyim Seviyo Sandım

Beşinci ve son tavsiye kitabımız ise Hatice Kübra Tongar’a ait olan Bağırmayan Anneler adlı kitaptır. Evlatlarımız yıllar sonra geriye dönüp baktıklarında yanaklarına atılmış bir tokadın soğukluğundan çok, yüreklerine dokunan bir annenin sıcaklığını hissetsinler diye yazılmış olan bu eseri anne ve babaların kesinlikle okumasını tavsiye ediyoruz.

Bağırmayan Anneler

Kitaplar hakkında çok fazla bilgi vermek istemedik. Sürprizlerle dolu bu eserleri soluk almadan okuyacaksınız.

İyi okumalar ve sağlıklı günler dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir