Timaş Yayınları

1982 yılında kurulan Timaş Yayınları, ilk kitabından itibaren, geliştirdiği değerler çerçevesinde “uluslararası bir yayınevi” vizyonunu ilke edinmiştir. Günümüzde ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi bir yayıncı olarak milyonlarca okura ulaşmış ve 21. yüzyılın yayıncılık dünyasındaki yerini almıştır.

Yayıncılık anlayışında, siyasi tarafgirlik – temel inançlara karşıtlık – hakaret ve genel ahlak yapılarına aykırılık içeren metinler haricinde, söyleyecek sözü olan herkese kapısını açık tutan Timaş Yayınları, ülkemizin önde gelen gazeteci, akademisyen ve aydınlarının buluştuğu bir kültür platformu oluşturmaya gayret etmiştir. Bu yaklaşım, yurt içinde toplam sekiz ayrı marka altında Edebiyat, Tarih, Kültür, Düşünce, Politika, Aile, İnanç ve İbadet, Çocuk, Genç gibi başlıklarla bütüncül bir yayıncılık serüvenine dönüşmüştür.

1980’lerden günümüze kadar profesyonel editör kadrolarının çalışmaları neticesinde yazarları ve kitapları, “TBMM Onur Ödülü” ve “Yılın Yayıncısı Ödülü” başta olmak üzere birçok sektör ödülüne layık görülmüştür.

Timaş Yayınları 4.000 ’den fazla kitabı, bağımsız araştırma şirketlerince yapılan anketlerde “ilk hatırlanan 3 yayınevinden biri” olması, teknoloji sistemlerine yapılan yatırımlar gibi özellikleri ile yayıncılık sektörünün lokomotiflerinden biridir.

Timaş Yayınları, yurt dışındaki yayıncılık faaliyetlerine 2000 yılından itibaren önem vermiş ve başta İngiltere, Hollanda, Almanya, Rusya, Malezya, Endonezya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Mısır, Suriye, Fas, Filipinler, Pakistan olmak üzere toplam 26 ülkeye kitaplarının telif haklarını satarak bu eserlerin dünya dillerinde de yayımlanmasını sağlamıştır.

Timaş Yayınları; Basın Yayın Birliği, Yayıncılar Birliği, Basın Yayın Meslek Birliği, Yayıncılar Meslek Birliği, EYTED (Eğitim Yayıncıları ve Tedarik Derneği) kuruluşlarına üyedir.

ADRESİ:
Alemdar Mah. Alayköşkü Cad. No: 5 Cağaloğlu/İstanbul
Tel : 0212 511 24 24
Faks : 0212 512 40 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir