Ertuğrul Bey ve Kayılar

Bu tarihî roman, Kayılar’ın; kadim Türk yurdu Türkistan’dan başlayıp, Söğüt ve Domaniç’e uzanan destansı göç yolculuğunu ve Ertuğrul Bey’in doksan üç yıllık efsanevî hayat hikâyesini tüm teferruatıyla gözler önüne sermek için kaleme alındı.
Kayılar’ın özellikle ‘Anadolu’ya gelmeden önceki göç durakları’, ‘Anadolu Selçuklu Devleti’ne hizmetleri’ ve ‘Rum sınırındaki faaliyetleri’ tarihimizin karanlıkta kalmış konularındandır.
Bu kitapta Kayılar’ın Anadolu’daki tüm göç duraklarını adım adım okuyacağınız gibi; Türkistan’dan başlayıp Anadolu’ya uzanan göçün bütün duraklarını ve Rum hududundaki faaliyetleri de bulacaksınız.
Bu roman, kafanızdaki birçok soruya da cevap verecektir…

 

Yayın Tarihi 2017-11-10
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 192

3 Replies to “Ertuğrul Bey ve Kayılar”

  1. Su dönemde özellikle medya ve sosyal medyada tarihimizin ve gecmisimizin onemli sahsiyetlerini yakindan tanima ve gelecegimize yön verme konusunda ömemli adimlar atiliyor bu bakimdan bu eseride okumanizi tavsiye ederim.

  2. Bu dönemde televizyonda geçmişimizin ve tarihimizin önemli şahsiyetlerini dosdoğru şekilde yakınen tanıma ve bu sayede geleceğimize yön verme konusunda önemli adımlar atılıyor. Bu bakımdan bu eseri şiddetle okumanızı öneririm.

  3. Tarihimizin en önemli basamaklarından biri olan beylikler dönemi ve öncesi açık bir şekilde ele alınmalıdır ki sonrası olan Osmanlı dönemi daha iyi anlaşırsın. Böylece geçmişten geleceğe Türklerin tarihi ortaya konulabilsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir